Współpracujemy z:

?Region Beskydy? volejbalová liga

Drugi turniej ligowy

Ze zmiennym szczęściem nasza drużyna walczyła w drugim turnieju ligowym rozegranym w niedzielę, 13 listopada. Po pasjonujących meczach stojących na wysokim sportowym poziomie udało się nam wywieźć z Czech 3 pkt. Taki wynik niestety nie pozwolił na utrzymanie 2. miejsca w tabeli, pozwolił za to na uplasowanie się na 6 miejscu. W tym rejonie tabeli jest barzdzo ciasno (cztery drużyny mają 9 punktów). W następnym turnieju koniecznie trzeba utrzymać to miejsce.

Wyniki turnieju z 13.11.2011 r.:
Wadowice - Sokol Vsetín 0:2 (19:25, 25:27)
Šenow -    Wadowice 2:1 (25:22, 20:25, 15:11)
Wadowice - Wanted 2:1 (25:23, 24:26, 15:13)

?Region Beskydy? volejbalová liga - 13-11-2011

Sezon 2011/12 - Rozgrywki w Lidze Czeskiej rozpoczęte

W niedzielę 16.10. br. rozpoczęła rozgrywki ?Region Beskydy? volejbalová liga A we Frydku Mistku w Czechach. Bierze w nich udział nasza drużyna występująca pod nazwą Wadowice. Początek wypadł bardzo dobrze. Na trzy rozegrane mecze udało się wygrać dwa: z drużynami Hukvaldy 2:0 (25:19,25:10) i AntiFértým 2:0 (26:24,25:17). Po zaciętej grze, w trzecim meczu ulegliśmy VK Brušperk 0:2 (26:28, 22:25). Po pierwszej kolejce zajmujemy drugie miejsce w tabeli. Mamy nadzieję, że w następnych turniejach będzie jeszcze lepiej. Kolejne zawody zaplanowano na 13 listopada br.

Wyniki i tabela ligi

W Czeskiej Lidze puchary rozdane

W przededniu wiosny zakończyła rozgrywki liga Region Beskidy. Drużyna Piątki reprezentująca Polskę walczyła ze zmiennym szczęściem. Ostatni wyjazd (20 marca) w mocno przebudowanym składzie kobiecym miał zagwarantować utrzymanie w lidze A, co też udało się osiągnąć już w pierwszym meczu. Taka sytuacja spowodowała wprowadzenie dużej dozy fantazji do gry a to nie koniecznie pozwala na osiągnięcie  korzystnego wyniku końcowego w meczu. Odpowiadało to jednak głównemu hasłu ligi ?bawmy się siatkówką?. Należy podkreślić, że organizacja całej ligi jest na naprawdę wysokim poziomie a panująca na boiskach i trybunach atmosfera pozwala na miłe spędzenie wolnego czasu w duchu sportowej rywalizacji.

Teraz trochę czasu na odpoczynek, by w następnym sezonie znów spotkać się na gościnnych czeskich parkietach.

"Region Beskydy"
volejbalová liga
Ostatni turniej - 20.03.2011 r.

Turniej - 27.02.2011

Drużyna Piątki swój wyjazd 27.02.2011 r. na kolejny turniej pomimo braku awansu do finałowej ósemki może uznać za udany. Wygrała wszystkie mecze chociaż niestety nie w stosunku 2-0. Najbardziej zacięty mecz wzbudzający największe zainteresowanie zagrała ze Słowacką drużyną z Cadcy gdzie występuje brat Michała Masnego, na codzień rozgrywającego Bydgoskiej Delekty. Michał przyjechał na turniej dopingować brata i był bardzo zaskoczony wysokim poziomem niektórych meczów. Piątka pomimo wszystkich zwycięst w turnieju zajęła w ogólnej klasyfikacji 10 pozycję i będzie walczyć w play offach o 9 miejsce.

Wyniki Tabela

"Region Beskydy" volejbalová liga - 5. turniej 27.02.2011 r.

IV Turniej Ligowy - 30.01.2011

Czwarty turniej dla drużyny Piątki to turniej, który miał przesądzić o zdecydowanym skoku w tabeli. Pomimo przeciwności losu drużyna jechała w niedzielę rano w mocnym składzie i z postanowieniem, że ten dziś rozgrywane mecze zadecydują o awansie do pierwszej ósemki. Przeciwnicy zajmowali co prawda dużo lepsze miejsca w tabeli ale wygrać przecież można z każdym.

Pierwszy mecz z Senov, dawał nadzieję, że tak właśnie się stanie. VI drużyna w tabeli nie miała żadnych szans na wygranie meczu. Pewna zagrywka, mocne ataki i bardzo dobra gra w obronie sprawiła iż wygraliśmy bez problemu 2-0.

Drugi mecz z I drużyną - Skokani - już tak nie wyglądał, chociaż walka była o każdą piłkę. Nieskończony atak to zdecydowana kontra i raczej punkt dla przeciwnika. Mecz był bardzo zacięty jednakże przeciwnicy  szczególnie w końcówkach wykazywali się większą odpornością psychiczną i lepszym zgraniem. Całe spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść 2-0.

Jak się okazało przegrana ta nie wnosiła za wiele do zmian w tabeli bo wszystkie drużyny przed nami zaliczyły porażki. Decydujący miał być mecz z  drużyną Obnova - (VIII miejsce w tabeli). Przerwa pomiędzy spotkaniami wydłużyła się znacznie i mecz ten zagraliśmy z 1,5 godzinnym opóźnieniem. Początek układał się dla nas tragicznie. Nie rozgrzani lawinowo straciliśmy na początku kilka piłek i przewaga przeciwnika była duża. Ale siatkówka to gra zmienna. W końcu złapaliśmy odpowiedni rytm i przeciwnik przestał istnieć ale niestety przebudzenie przyszło zbyt późno i brakło punktów by wygrać seta. Pozostałe sety zdawało się nam, że będą już nasze. Niestety po huraganowym ataku na początku drugiego seta zaczęły się niesamowicie mnożyć błędy własne, ataki poza boisko, brak asekuracji, zepsute zagrywki i to w konsekwencji spowodowało, że zdobyta przewaga stopniała i przeciwnik przejął inicjatywę. Nie pomogły czasy, zmiany zaczęła wdzierać się w nasze szeregi coraz większa nerwowość a przeciwnicy z zimną krwią wykorzystywali wszystkie nasze potknięcia. I tak stała się w końcu rzecz niemożliwa przegraliśmy mecz, który powinniśmy wygrać i w którym wizualnie byliśmy drużyną lepszą. Ale gra się na punkty a nie na efektowne ataki. Przegraliśmy 2-0. Ta przegrana spowodowała, że zamiast jak zakładaliśmy przed turniejem awansować spadliśmy na 12 pozycję. I teraz już skończyła się statystyka, trzeba wszystko wygrać w następnym turnieju i liczyć, że przeciwnicy wszystko przegrają a jak widać po poziomie drużyn nie jest to takie pewne.

"Region Beskydy" volejbalová liga - 4. turniej 30.01.2011 r.

Wyniki   Tabela

III Turniej Ligowy w Czechach

Piątka ze zmiennym szczęściem walczyła w niedzielnym III turnieju ligowym w Czechach. Po w miarę pewnym zwycięstwie nad drużyną Radegast FM  2:0 (25:21,25:23) graliśmy mecz z piątą drużyną tabeli Metylovicami. W pierwszym secie wyrównana walka trwała tylko do 8 punktów. Potem nastąpiła po naszej stronie fala błędów, które spowodowały, że przeciwnicy odskoczyli do 20 punktów i już zabrakło czasu by to odrobić. Drugi set to od początku przewaga Piątki, dobry odbiór i skończone ataki. Przy wyniku 21:16 wdziera się rozluźnienie. Atak w siatkę, zły odbiór i kilka innych błędów powodują, że to przeciwnicy przejmują inicjatywę, wygrywają seta i cały mecz 2:0 (25:13, 25:22).

Kolejni przeciwnicy to ubiegłoroczni zwycięzcy ligi drużyna Bambusové výhonky. Pierwszy set przegrany do 17 ale po walce. Zmiana koncepcji gry i w drugim secie zdecydowane prowadzenie drużyny z Piątki 10:1, 15:4, 21:10 i nagle zdawało by się pewna wygrana zaczyna się wymykać. Przeciwnicy powoli odrabiają straty a Piątka psuje piłkę za piłką. Na szczęście przewaga była tak duża, że udało się wygrać tego seta. Set trzeci to walka punkt za punkt. Niestety końcówka należała już do ubiegłorocznych zwycięzców i cały mecz wygrywają 2:1 (25:17, 23:25, 15:9).

Nie udało się wygrać jak zakładaliśmy wszystkich meczów ale dorobek 4 punktów w turnieju pozwolił na zajęcie aktualnie 11. miejsca w tabeli grupy A Ligi Region Beskidy.

Następny turniej rozegrany zostanie 30 stycznia 2011 r.

"Region Beskydy" volejbalová liga - 3. turniej 19.12.2010 r.

Czarna niedziela w II turnieju Ligi Region Beskidy

Wyjazd na drugi turniej ligowy do Frydka Mistka (niedziela, 28 listopada) nie może być zaliczony do udanych. Andrzejkowy humor jaki mieli zawodnicy nie przełożył się na wyniki spotkań i niestety spowodowało to znaczny spadek w tabeli. Piątka przegrała wszystkie swoje spotkania ze zdawałoby się słabszymi przeciwnikami i chcąc myśleć jeszcze o walce o pierwsze miejsce w grudniu musi wygrać trzy mecze.

Wyniki:
STOH ? Piątka 2:0 (26:24 ,25:21)
Piątka ? Tylovice 1:2 (19:25, 25:21, 10:15)
VK Brusperk ? Piątka 2:0 (25:16, 25:18)

Aktualna tabela

"Region Beskydy" volejbalová liga - 2. turniej 28.11.2010 r.

Ruszyła Liga Region Beskidy

Niedzielnym turniejem (31.10. br.) rozpoczęły się zmagania w Lidze Region Beskidy we Frydku Mistku w Czechach. Drużyna Piątki Wadowice osłabiona kontuzjami Alicji Simoni Kramarz  i Gosi Sordyl zwyciężyła w dwóch meczach ulegając tylko po bardzo słabym pojedynku drużynie ASPV Hukvaldy, obecnemu liderowi tabeli. Po tej kolejce Piątka zajmuje szóste miejsce w tabeli.

W tych zawodach drużyna Piątki występowała w koszulkach ufundowanych przez MSH "WIZAN" Andrychów.

Wyniki poszczególnych meczów:
H+nojník - Piątka Wadowice 0:2 (20:25, 20:25)
ASPV Hukvaldy-  Piątka Wadowice 2:0 (25:16, 25:14)
Piątka Wadowice - RH Šenov 2:0 (25:22, 25:21)

Następny turniej już 28 listopada br.

"Region Beskydy" volejbalová liga 1. turniej 31.10.2010

W niedzielę 31.10.2010 r. drużyna Piątka Wadowice rozpoczyna swój udział w rozgrywkach amatorskiej ligi czeskiej Region Beskydy we Frydku Mistek. Dzięki udanym występom w ubiegłym sezonie zespół wywalczył miejsce w I lidze. W tym roku w rozgrywkach biorą udział 32 drużyny podzielone na 2 ligi: I ? mocniejszą i II ? słabszą.  Mecze rozgrywane są raz w miesiącu w niedziele. Każda drużyna rozgrywa jednego dnia 3 mecze. Gra  się składem mieszanym tj. na parkiecie muszą przebywać przez cały mecz przynajmniej dwie kobiety.